Nové modely MPM Production - prosinec 2006 (update)

Autor: David Matušek <david(at)matusek.cz>, Téma: Novinky, Vydáno dne: 19. 01. 2007

Prosincové modely firmy MPM Production.

MPM #48056 1/48
Fairey Fulmar Mk.I

Typický zástupce kategorie námořních stíhaček Royal Navy z období druhé světové války dosud v měřítku 1/48 jako stříkaný model neexistoval. MPM připravilo na tento měsíc velmi kvalitní model této stíhačky. Dvojmístné letouny nesly pouze pevnou výzbroj. Pozorovatel-navigátor byl neozbrojen. Velikost a váha handicapovaly tyto letouny v soubojích se stíhačkami protivníka. Přesto se ale Fulmar stal v roce 1940 nejúspěšnější stíhačkou Royal Navy. Fulmary bojovaly jak nad Atlantikem, tak ve Středomoří a Indickým oceánem proti letounům všech tří členů osy Berlín-Řím-Tokio.
Díly modelu jsou rozloženy do šesti rámečků, z toho je jeden čirých dílů. Model je velmi detailní. Tři obtiskové verze mapují vývoj kamuflážního zbarvení.

MPM #72542 1/72
Vickers Wellington Mk.III

Welington Mk.I představoval nejvýznamnější britský bombardér začátku války. Protože však přestával výkonově stačit, došlo na montáž výkonnějších motorů. Největší rozšíření se dočkaly Wellingtony s motory Hercules. První takovou verzí byla Mk.III. V první linii nahradila Mk.jedničky a sloužila i ve Středomoří a na Dálném Východě. Nový model Wellingtonu má se starším společný jen jeden rámeček. Nové jsou jak rámečky trupu, křídel, tak dva rámečky drobných dílů. Čirých dílů jsou dva rámečky.
Obtisky nabízí tři stroje, které se ale dají postavit v pěti různých podobách. V obtiscích a kamuflážním návodě totiž dokumentujeme změny kamufláží jednotlivých strojů.

MPM #72529 1/72
Focke Wulf Fw 189A-1 ?Night Fighter?

Německý Wermacht trpěl na východní frontě nočními nálety pomalých a malých sovětských bombardérů. Proti těmto útokům byly klasické noční stíhačky příliš rychlé. Proto došlo na nasazení průzkumných Fw 189 upravených na noční stíhačky montáží radaru FuG-212 Lichtenstein C-1 a ?Schräge Musik? kanonu Mg 151/20.
Model obsahuje tři plastikové rámečky, stříkané kabiny, odlitky nočních výfuků a kanonu MG 151. Dále model obsahuje lepty a nabízí dvě kamufláže nočních stíhaček od 1/NJG 100 z Rumunska 1944.

Special Hobby #SH72135 1/72
Reggiane Re 2003 ?1.Prototipo?Italská Regia Aeronautica zadala v průběhu druhé světové války firmě Reggiane úkol vyvinout rychlý průzkumný letoun. První prototyp Reggiane Re 2003 vycházel ze stíhačky Re 2000. Výkony byly uspokojivé, byl objednán ještě druhý prototyp postavený na základě výkonnějšího Re 2002 a objednána sériová výroba. Kapitulace Itálie vše zastavila.
Model obsahuje dva plastikové rámečky. Z PUR jsou odlité trupy Re 2003, díly interieru, motoru a dalších detailů. Dále v modelu najdete detailní lepty, vaku kabinu a obtisky pro testovaný 1. prototyp.


Vážení zákazníci, musíme se Vám omluvit, ale pro kapacitní potíže jsme museli na leden 2007 odložit tyto dva modely:

Special Navy #SN72005 1/72
U-boat type VIID Minelayer ? konverzní set pro modelPro velmi úspěšný model ponorky type VIIC firmy Revell jsme připravili konversní sadu umožňující postavit minovou verzi VIID. Ta se vyznačovala delším trupem se zásobníky min. Jde o velmi atraktivní verzi s výraznými tvarovými změnami.
Konversní sada je tvořena stříkanými díly trupu a paluby, PUR díly zásobníků min. Dále obsahuje lepty a obtisky. Ty nabízí tři atraktivní označení u-boatů VIID.
Budeme se snažit, aby tento model byl k mání již koncem prosince.

DALŠÍ LEDNOVÉ NOVINKY:
MPM #72544 1/72
Fokker XXI ?Danish Version?
Azur #A067 1/72
Baltimore Mk.V ?1/18 Picardie?