Nová monografie od vydavatelství REVI

Autor: Luboš Pavel <plastikova(at)valka.cz>, Téma: Publikace, Vydáno dne: 21. 07. 2009


Nová monografie od vydavatelství REVI Nakajima Ki-44 Shóki.Počátkem tohoto měsíce se na pultech objevila dlouho avizovaná a stejně dlouho očekávaná publikace z dílny ostravského vydavatelství REVI a pera Martina Ferkla věnovaná japonské stíhačce Nakajima Ki-44 Shóki.

Zájemci o tento typ stroje získají na 104 stránkách, vytištěných na kvalitním křídovém papíře, kompletní popis vývoje a bojového použití tohoto typu, výkresy v obou preferovaných měřítkách 1/72 a 1/48 jejichž autorem je dvorní „výkresovač“ Martin Lébl, části z dobových manuálů a 30 barevných profilů letadel. Kromě toho publikace obsahuje přes 70 fotografií, z nichž část je publikována vůbec poprvé. Poslední částí je modelářské postskriptum, kde si modeláři toužící využít tuto publikaci při stavbě zmenšeného modelu Shóki mohou zorientovat v nabídce na modelářském trhu. V jeho výčtu chybí červencová novinka firmy Hasegawa, který tento typ zmenšila do měřítka 1/32.

Přestože je publikace prioritně určena pro zahraniční trh a je kompletně napsána v angličtině, nemusí si tuzemští zájemci nevládnoucí tímto jazykem zoufat, jelikož kompletní český text je automaticky vkládán na separátním archu.

Běžná cena v této publikace v knihkupectvích a modelářských prodejnách je 469 Kč. Publikaci je rovněž možné si objednat přímo na adrese redakce: REVI, P. O. Box 143, 708 00 Ostrava 8, nebo objednat na telefonu 596 939 303 či e-mailu redakce@revi.cz.