1/48 Steyr 1500 Cargo Truck Einheitsführerhaus

Autor: Jaroslav Kotlaba <jaroslavkotlaba(at)seznam.cz>, Téma: Technika, Vydáno dne: 30. 06. 2010


Náhled do krabičky konverzního setu od firmy CMK pro model TamiyaModel : Steyr 1500 Cargo Truck Einheitsführerhaus
Měřítko : 1/48
Material : resin, fotolepty a folie
Výrobce : CMK
Katalogové číslo : 8032

Náhled do krabičky:
Po otevření lepenkové krabičky, na jejíž čelní straně nás zaujme fotografie slepeného modelu, nalezneme jednoduchý, ale přehledný návod. Na jeho první stránce je schéma a očíslování dílů konverze, informace jak s díly konverze pracovat a krátký seznam několika dalších konverzních sad výrobce CMK. Na dalších třech stranách nalezneme přehledně rozkreslený postup stavby modelu.

Návod
Návod
Návod

Dále v krabičce jsou dva sáčky obsahující šestnáct resinových dílů konverze pro model Tamiya, diky kterým postavíme model nákladního 1,5 tunového vozidla Steyr 1500 s dřevěnou kabinou. Díly jsou na první pohled v pořádku, jedinou nectností, kterou jsem našel, jsou otřepy. Další nectnosti odlévaných sad jako bublinky, pórky a nedolití se nekonají.

Odlitky
Odlitky
Odlitky
Odlitky
Odlitky
Odlitky
Odlitky

Třetí sáček obsahuje folii určenou k zasklení oken kabiny a planžetu fotoleptů. Ta obsahuje rámečky poznávacích značek vozidla. Kliky na dveře, kování kabiny a nákladového prostoru.

Planžeta leptů
Průhledné díly

Zhodnocení
Díly konverze jsou velmi pěkné. Detaily jako šroubení a kování kabiny a nákladového prostoru jsou velmi jemné. Jediné co je škoda je, že konverzní sada neobsahuje žádné kamuflážní schéma a obtisky.

Děkuji firmě CMK za poskytnutí resinového setu k recenzi.

Jaroslav Kotlaba