1/48 Aires a Quickboost sady pod drobnohledem ...

Autor: Martin Černý <martcerny(at)seznam.cz>, Téma: Letadla, Vydáno dne: 19. 12. 2010

LOGO AIRES
LOGO Quickboost

Martin "Černoch" Černý se podival na novou sadu od Airesu pro F-5E Tiger II a Quickboost sadu pro Tornado. Vše v měřítku 1/48.Trocha resinu nikomu neuškodí

Martin "Černoch" Černý

Výrobce: Aires
Měřítko: 1/48
Materiál: PUR díly
Katalogové číslo: 4483

Velmi rychle u Airesu zareagovali na nedávno vydanou F-5E Tiger II od firmy AFV. Prvním vydaným setem je pochopitelně nový kokpit. Dalším ohlášeným setem budou podvozkové šachty.

Ke kvalitě odlitků nelze nic namítat, netradičně je řešena palubní deska. V leptech je pouze její horní polovina s budíky, zbytek s ovladači a přepínači je zhotovena z resinu. Dle mého názoru mnohem lepší než kdyby byla celá z leptu. Interiérová vana, sedačka, zvedací mechanismus překrytu kabiny a drobné díly jsou velmi detailní. Vystřelovací sedadlo je zpracováno v podobě bez zádového padákového postroje. Nespokojení jedinci mohou dodělat sedačku podle svých představ a fotografií.

Na malé planžetě leptů jsou umístěny upínací pasy, zbytek palubní desky a drobné díly k doplnění interiéru. Přístroje jsou natištěny na podkladovou folii.

Ač je kokpit určen pro F-5E, v dnešní době je již mnoho letounů Tiger II modernizováno, např. palubní desky s multifunkčními displeji. To platí např. i o verzi F-5N pro letku agresorů VFC-111. Pro tyto modernizované verze nelze použít tento set. Správný výběr kamufláže a studium podkladů bude nezbytné. Snad Aires zareaguje a vydá další interiér, který bude postihovat modernizační program letounu F-5E/N Tiger II.

návod
návod
návod
PUR díly
vana interieru
sedačka
sedačka
palubní deska
zvedání překrytu
drobné díly
lepty
folie s přístroji

Výrobce: Quickboost
Měřítko: 1/48
Materiál: PUR díly
Katalogové číslo: QB 48339

Pěti díly nahradíme původní ze stavebnice. Odlitky jsou bez kazů s jemně naznačenými detaily výztuh. Odlitky bude možné využít i pro vylepšení staršího modelu Italeri.

návod
podvozkové kryty
podvozkové kryty

Martin 'Černoch' Černý KPM Kaznějov

Redakce Modelwebu děkuje firmám AiresQuickboost za vzorky pokytnuté na recenzi.