Modelář Únor 2011

Autor: Petr 'DeSnek' Pastera <pastera(at)seznam.cz>, Téma: Publikace, Vydáno dne: 15. 02. 2011

Zítra 16.2.2011 vyjde druhé číslo časopisu Modelář ročníku 2011.Modelář 02/2011

Vybíráme z obsahu:

Norimberk 2011

Ve dnech 3. až 8. února letošního roku se v německém Norimberku konal tradiční veletrh hraček Spielwaren-messe. Přinášíme první ohlédnutí za připravovanými a čerstvě předvedenými novinkami.

Italský netopýr

Bombardovací a transportní letoun Savoia Marchetti SM.81, přezdívaný Pipistrello (netopýr), patřil k typickým představitelům italské meziválečné konstrukční školy, která přežila hluboko do období druhé světové války.

Zhotovení vyplétaných kol

Pokud někoho okouzlí letadla z 1. sv. války, brzy zatouží po kolech s drátěnými výplety. Tou jednodušší cestou je použití drátěných paprsků z leptů, ale pokud nejsou dostupná i patřičně upravená kola, je to problém.

Broušení

Broušení je snad ta nejhorší fáze modelaření. Je to neskutečný "opruz", napasovaný mezi radostné slepování a povrchovou úpravu. Stejně tak je zajímavé, že existují jedinci, kteří se v broušení přímo vyžívají.

Československé Basy

Velký význam pro výcvik pilotů v poválečném Česko-slovensku měly bezesporu dvoumístné dolnoplošníky Bücker Bü 181 Bestmann. Historie, fotografie a barevné bokorysy letadla přezdívaného Basa.