Diorama

1/48 Městská pumpa od firmy Hauler

titul k článku

Firma Hauler opět potěšila technikáře a stavitele diorám krásným detailem.

чай с мятой

Městská pumpa

Petr "Chmell" Chmelík

Název stavebnice: City Water Pump - Městská pumpa
Měřítko: 1/48
Výrobce: Hauler
materiál: PUR a kov
katalogové číslo: HLF 48013

Stavebnice městské pumpy je dalším milým překvapením firmy Hauler v měřítku 1/48.

Obsah balení:
V balení pro tuto firmu typickým, tedy sáčku se štítkem, nalezneme 5 PUR dílů, dva leptané a stavební návod. Díly jsou odlity přesně a čistě, ale na některých jsem nalezl malé bublinky.

Hlavní součástí je vlastní tělo pumpy, na kterém nalezneme spoustu krásných detailů. V horní části bylo pár bublinek, které bylo potřeba zatmelit.

Na dalším nálitku nalezneme hubici (výtok) a "pohár" do kterého voda padá a následně odtéká. Díl hubice je stejně jako samotné tělo precizně proveden se spoustou jemných detailů. Jen v ústí bylo potřeba vytmelit bublinku. Pohár je bez chyb a k dokonalosti bude jen stačit odvrtat otvor pro odvod vody.

Na posledním nálitku nalezneme uchycení páky a samotnou páku (vahadlo). Oba díly jsou bez vad a jen u samotné páky doporučuji si dát pozor při odřezávání od nálitku.

Malý leptaný aršík nabízí dva díly. A to mřížku do poháru a cedulku na hubici.

Lepty

Stavební návod je stručný, ale přehledný.

Návod

Stavba:
Stavbu jsem zahájil oddělením dílů od nálitků. Což u většiny nebyl problém, jen u páky bylo potřeba se více soustředit, aby nedošlo k jejímu zlomení. Hubici jsem k tělu pumpy přichytil čepem z kousku kulatiny od firmy Evergreen. Tím jsem si zajistil přesné a pevné lícování obou dílů. Páku jsem také upravil a místo čepu dal plastovou kulatinu. Při této úpravě jsem provrtal uchycení páky a tím dosáhl možnost nastavit páku do libovolné polohy pro případ, kdybych k pumpě chtěl dát časem figurku. Poslední krokem bylo vložení mřížky do pohárku.

Závěr:
Stavebnice městské pumpy je nádherným doplňkem k modelům bojové techniky a diorámat v měřítku 1/48. Jemné detaily, kterými je pokryta, jsou velmi reálné a celek vypadá velmi dobře. Ocenil bych ještě obtisky na leptanou cedulku, třeba vícejazyčný nápis PITNÁ VODA, byť by vzhledem k velikosti asi nebyl moc čitelný.

Petr "Chmell" Chmelík KPM Plzeň

Redakce ModelWebu děkuje za poskytnutý vzorek firmě Hauler.


[Akt. známka: 0,00 / Počet hlasů: 12] 1 2 3 4 5
| Autor: Petr Chmelík | Vydáno dne 01. 03. 2011 | 5437 přečtení | Počet komentářů: 57648 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server