Letadla

1/48 Quickboost sety pro Hawker Typhoon od Hasegawy

Pohled do balení s resiny.Opravdu se Quickboost vyplatí??

Jarek "J.T.C." Supík

Výrobce: Aires
Měřítko: 1/48
Kat. č.: QB 48 264
Kat. č.: QB 48 276

Ke stavbě svého "Tiffyho" jsem si mimo jiné sehnal i dva sety od Quickboostu.

Jde o sadu hlavní, kat. č. QB 48 264, a výfuky kat. č. QB 48 276. Hlavně jsem si koupil z důvodu, že se mi při úpravě podařilo jednu nenávratně poškodit a když už jsem byl při tom, také jsem si přibral i výfuky, ať se s nimi nemusím dlabat a tmelit.

Sety jsou balené v opětovně uzavíratelném sáčku a proti poškozeni jsou chráněné nálitky na okrajích. Dále krom dílu obsahuji už jen výstužný papír a papírek s názvem setu a případnou informaci, který dílek ze stavebnice máme nahradit.

Porovnáni se zaměňovanými díly:

QB 48 264 Cannon Barrels
Hned na první pohled je vidět, že jde o totožné díly, jako jsou ve stavebnici. Výhodou odlitků je, že na nich nemusíme zabrušovat dělící rovinu a odvrtávat, či nahrazovat hlavně injekční jehlou.

Bohužel na mých vzorcích jsem našel tři nedostatky:

  1. Je třeba protáhnout linku na krytu u ústi hlavní.
  2. Ústí hlavní mají roztřepený tvar.
  3. Na dvou krytech u ústí hlavní je po bublince.

Odhaduji, že se jedná u mého vzorku o menší opotřebení formy.

Srovnání hlavní zleva doprava:

  1. Původní díl s odvrtaným ústím
  2. Původní díl pouze po začištění
  3. Původní díl s nahrazenou hlavní
  4. Quickboost

Usazení:
Díly lze po vyjmutí z nálitku rovnou usadit na své místo, aniž by bylo třeba něco upravovat v místě usazení.

QB 48 276 Exhaust
Tento set nám má ušetřit práci s vydlabáváním výfuků. Při porovnání s původním dílem, nám ušetři navíc i tmelení propadlin. Při pozornějším pohledu, ale zjistíme, že tmelení surfacerem se nevyhneme. Oba dily obsahují drobné škrábance, ale zda jde o poškození formy, či chybu mástru neodhadnu. Dále při pozorném pohledu zjistíme, že každé ústí, má jinou tloušťku a tvar vnitřních stěn. Pro mě je to zklamáním neboť, jsem přeci jen očekával špičkovější práci.

Usazení :
U toho setu je třeba po odříznutí z nálitku ke správnému usazení dílu odstranit na spodní straně uprostřed pomocného hranolu nálitek, vzniklý pravděpodobně poškozením formy. Oproti původním dílům ze stavebnice je třeba tyto díly lícovat a při lepeni použít trochu násilí.

Závěr:
Mým názorem je, že sety určitě najdou uplatnění i přes své nedostatky. Buď pro velkou úsporu času (dlabaní výfuku), popřípadě při modelářově nešikovnosti, kdy lze nahradit poškozený díl po úpravě.

Jarek "J.T.C." Supík


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
| Autor: Jaroslav "J.T.C" Supík | Vydáno dne 13. 11. 2010 | 1923 přečtení | Počet komentářů: 402 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server