Letadla

1/72 Twin Mustangy z Aljašky od MPM

Náhled do krabičky na model Twin Mustangu z Aljašky od firmy MPM.

Stavbu můžete sledovat na ModelForu.Dvojitá krása Mustangu

Daniel "Skřivan" Křivánek

Model: F-82H Twin Mustang "Alaskan All-weather fighter"
Výrobce: Special Hobby
Měřítko: 1/72
Kat. číslo: SH 72203

Na měsíc prosinec si pro nás v MPM Production, nebo spíše v její odnoži Special Hobby, připravili druhé vydání Twin Mustagu. Pohled do krabičky na "válečnou" verzi "G" z Koreje naleznete zde.

Co nás tedy po otevření krabičky s pěknou kresbou čeká? Řekl bych že klasika. V pytlíku jsou tři rámečky plastikových dílů, v samostatném pytlíku kabina (tedy dvě kabiny), obtisky a planžetka leptů, a taky typický návod pro stavebnice firmy MPM Production a jejích odnoží.

Výlisky vypadají, na použitou technologii, solidně. Rytí my přijde ostré a rovnoměrné, i když se na některých částech ztrácí a bude potřeba je protáhnout. Na drobných dílech jsou otřepy. Asi nejhůř jsou na tom podvozkové nohy u kterých bude trošičku problém s udržením kruhovitosti. Jen jsem nějak nepochopil uchycení noh do šachty. Místo na přilepení nohy je jen na jedné části podvozkové šachty. Stopy po vyhazovačích jsou na dně šachty, ale v místě kde bude kryt podvozku a do šachty nebude vidět. Problémy by mohly nastat i s rozpůleným ostruhovým kolečkem.

Další problémovou partií mé stavebnice jsou vrtulové listy na rámečku "C". Dva z nich jsou lehce nedostříknuté a bude zde nutné trošičku tmelit. Je škoda, že listy jsou vylisovány samostatně a nikde není nakreslen úhel stoupání vrtule, takže bude problém s jejich správným nalepením.

Rámeček s čirými díly obsahuje dvě kabinky, které jsou vcelku, takže kdo bude chtít kabinu otevřít bude muset řezat. I když jsou kabinky v samostatném pytlíčku připadá mi, že vršek kabin je malinko poškrábaný, ale mělo by to jít vyleštit. Součástí tohoto rámečku jsou i dva přistávací reflektory.

Plastové kulomety bude lepší nahradit injekční jehlou. V této verzi stavebnice nepoužijeme díly A17 a A18 což jsou kryty radaru. Twin Mustangy na Aljašce je nepoužívaly.

V pytlíčku s resinovými díly jsou obsaženy výfuky, zaměřovač, držáky na rakety a pravděpodobně kyslíkové hadičky do kokpitu. Všechny díly jsou odlity pěkně bez nějakých viditelných vad. Planžeta leptů obsahuje upínací pásy a nějaké drobnosti do kokpitu na podvozky a na exteriér modelu.

Obtiskový arch je vytisknutý firmou AVIPRINT a umožňuje nám postavit 4 varianty zbarvení, a jak už název krabičky napovídá všechny jsou z Aljašky. Dva jsou v antikamufláži a dva původní v noční kamufláži. U antikamufláží bych měl jednu poznámku. Označení na křídlech trupu a na směrovkách nebylo nastříkáno na červený podklad, ale na stříbrný. Je škoda že nikde v návodu jsem nenašel zmínku alespoň o kolik bylo toto překrytí větší než kódová písmena. U znaků je stříbrný "lem" součástí obtisku. Takže by se dalo předpokládat, že kódová písmena by mohla mít kolem sebe také jeden milimetr silný stříbrný "lem". V mém balení byl v návodu na umístění popisek nakreslen Twin Mustang ve verzi G s radarem.

Na první pohled mě stavebnice zaujala. A mám sto chutí se do ní co nejdříve pustit. Jen doufám, že prvotní nadšení pak nepropadne do velkého zklamaní.

Daniel "Skřivan" Křivánek, MK Apolo Kopřivnice.

Redakce Modelwebu děkuje firmě MPM Production za vzorek pokytnutý na recenzi.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Daniel 'Skřivan' Křivánek | Vydáno dne 17. 12. 2010 | 2345 přečtení | Počet komentářů: 321 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server